פתיחת עסק עצמאי – האם כדאי להשתמש בהנהלת חשבונות באינטרנט

אחת מההוצאות הקבועות של כל בעלי העסקים היא העסקת רואה חשבון. בשנים האחרונות פותחו תוכנות להנהלת חשבונות באינטרנט העשויות להחליף את עבודתו של רואה החשבון, יש תוכנות בחינם, יש תוכנות בתשלום, ובכל מקרה תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט עשויה לחסוך כסף גדול לכל בעל עסק בחישוב שנתי.

פתיחת עסק עצמאי – יתרונות וחסרונות של תוכנות להנהלת חשבונות ברשת

פתיחת עסק עצמאיפתיחת עסק עצמאי מחייבת ניהול חשבונות לכן הרבה בעלי עסקים, גדולים או קטנים עוברים להשתמש בתוכנות לניהול הנהלת חשבונות. בעלי העסקים מדווחים כי הם נהנים מיכולות מגוונות של ניהול עצמאי ובחיסכון כספי משמעותי. תוכנה ממוצעת להנהלת חשבונות באינטרנט מתאימה לצרכים של עסקים קטנים ועסקים בינוניים.

התוכנות להנהלת חשבונות פשטות וקלות לשימוש, באמצעותן יכול כל בעל עסק לעקוב אחרי המצב הפיננסי של העסק און ליין ף בכל רגע נתון. באמצעות התוכנה תוכלו להתעדכן מכל מקום על ההכנסות של בית העסק, על ההוצאות,על עסקות עתידיות, על תזרים המזומנים, על תשלומים עתידיים, להנפיק חשבוניות ועוד.

אם תקישו במנוע החיפוש גוגל: תוכנת הנהלת חשבונות להורדה, תקבלו אינספור אפשרויות. כדאי לעיין בפרטים והתיאור המלווה כל תוכנה ולבחור מתוך שלל התוכנות את התוכנה המתאימה לכם. יש תוכנות שאותן תוכלו לקבל בחינם ויש תוכנות שתוכלו לקבל לשלושים ימי ניסיון. מתאים לכם, תוכלו לשלם דמי מנוי, נמוכים מאוד יחסית לשכר הטרחה של רואה החשבון, ולהמשיך לעבוד עם התוכנה, לא מתאים, תוכלו להמשיך לחפש תוכנה אחרת.

כאשר אתם עובדים עם תוכנה להנהלת חשבונות עליכם לזכור כי מהיום האחריות שלכם כלפי רשויות המס חלה רק עליכם. אתם תצטרכו לגשת בעצמכם לרשויות המס כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס ערך מוסף להתנהל מולם ולהסדיר לבד את נושא התשלומים. 

כאשר אתם מורידים תוכנה להנהלת חשבונות עליכם להכיר אותה היטב כדי שלא תעשו טעויות העלולות לגבות מכם מחיר כספי יקר, טעויות בהגשת דוחות לרשויות המס עלולות לגרור תשלום קנסות ודרישה לתשלום שומת מס גבוהה.

לעסקים גדולים לא מומלץ להתעסק עם תוכנות חינמיות מאחר וחישובי המס שהם נדרשים לבצע כרוכים בעדכונים או בחישובים שונים שרוב התוכנות אינן מסוגלות לבצע. גם הזמן הנדרש מבעל החברה לניהול עצמאי של דוחות המס הוא ממושך. לחברות בע"מ או לגופים גדולים מומלץ להמשיך ולהעסיק רואה חשבון.

אין כמעט בעל עסק שלא עבר קריסה של מחשב או איבוד של מידע חשוב. הידיעה כי כל המידע נמצא ברשת האינטרנט ומגובה, מרגיעה כל בעל עסק.

תוכנה להנהלת חשבונות חד צידית היא תוכנה פשוטה המתאימה לעוסקים במקצועות החופשיים כמו עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, יועצי מס ועוד. התוכנה מאפשרת לבצע את הפעולות הבסיסיות שנדרשים העוסקים החופשיים לבצע כמו הנפקת חשבוניות מס או קבלות, מעקב אחרי ההוצאות וההכנסות ועוד.